KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13767125
nr 1376 7125
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, 2 st, Signerad. Mixed media, 10x18 respektive 18x9 cm, yttermått inklusive ram: ca 32x22 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:40:06
27/1 16:34:36
700 kr
28/1 22:23:30
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman